Gra

Gra Speedway Manager

Speedway Manager

Speedway Manager to polska gra przeglądarkowa, która jako jedyna rozgrywana jest w trybie rzeczywistym. To produkt skierowany przede wszystkim dla fanów żużla w Polsce i na świecie, ale także dla tych, którzy tej dyscypliny sportowej jeszcze nie poznali.

Każdy może być prezesem klubu

Gracz wciela się tutaj w prezesa i właściciela klubu żużlowego. Na początku użytkownik dostaje nowy zespół, w którym musi dbać przede wszystkim o finanse klubu, jego pracowników jak i o samych żużlowców. Można przebierać w ofertach sponsorskich, ale trzeba uważać, bo można także doprowadzić klub do bankructwa.

Gra jest bezpłatna i prosta w obsłudze

Aby skutecznie rywalizować w grze Speedway Manager z innymi rzeczywistymi graczami nie potrzebne są żadne nakłady finansowe. Wystarczy kwadrans dziennie na ustalenie taktyki pod kątem danego przeciwnika, wysłanie zawodników na trening oraz sprawdzanie stanu finansowego klubu. Interfejs, choć jest solidnie rozbudowany, to nie powinien sprawić kłopotów nawet początkującemu graczowi. W razie pomocy jest samouczek, który wyjaśni wszelkie wątpliwości, oraz zespół mistrzów gry, który jest do dyspozycji graczy niemalże przez całą dobę.

Żużel to nie tylko rozgrywki ligowe

W przeciwieństwie do innych sportowych gier Speedway Manager ma w sobie coś specjalnego. Oprócz tradycyjnych rozgrywek ligowych oraz towarzyskich gracze mogą swoich żużlowców obserwować z zmaganiach indywidualnych, parowych oraz młodzieżowych. To sprawia, że można śledzić karierę swojego wychowanka od pierwszych kroków na torze żużlowym. Ciekawostką jest fakt, że gracze mają możliwość nazwania zawodnika np. swoim imieniem i nazwiskiem.

Wynik meczu zależy od Twoich decyzji

Rozgrywki żużlowe odbywają się w czasie rzeczywistym. Każdy z menedżerów może ingerować w taktykę meczową. Można dokonywać zmian zwykłych i taktycznych, aby zaskoczyć przeciwnika lub też nagle odwrócić losy pojedynku. To sprawia, że śledząc mecz na żywo zwiększa się swoją szansę na końcowy sukces. Zawody odbywają się w godzinach popołudniowych i wieczornych, więc 15 minut dziennie wystarczy, aby optymalnie zarządzać klubem i drużyną. Tyle czasu trwa jeden mecz ligowy.

Rywalizacja na torze oraz poza nim

Oprócz sportowej walki na stadionie gracze mają do dyspozycji czat. Tam mogą na bieżąco komentować wydarzenia na torze oraz sprawy związane z działalnością klubową. To idealne miejsce do wymiany poglądów na temat taktyki. W tym miejscu admini gry służą pomocą zwłaszcza tym początkującym, którzy mają jakieś pytania dotyczące Speedway Manager.

Rzeczywista gra, rzeczywiste nagrody

Ciekawym pomysłem twórców gry są regularnie organizowane konkursy dla graczy. W pierwszym główną nagrodą był laptop. Poza tym można wygrać masę gadżetów żużlowych od samych zawodników. Wystarczy odrobina szczęścia, trochę intuicji i umiejętności swoich zawodników i jest szansa na wzbogacenie się o atrakcyjną nagrodę.

Żużlowcy promują Speedway Manager

W promocję gry włączyli się najlepsi polscy żużlowcy - m.in. Janusz Kołodziej czy też sam Tomasz Gollob. Wielu prawdziwych zawodników zachęca graczy do spróbowania swoich sił w roli menedżera. O profesjonalnym podejściu twórców gry świadczy fakt, że patronat nad grą objął Polski Związek Motorowy. Myślę, że to wystarczy, aby sprawdzić czy poradzimy sobie w roli prezesa i menedżera klubu żużlowego w Polsce.